-
Powrót do listy
 
Spis utworów:
Wykonawca: GOLDFRAPP
Tytuł: HEAD FIRST
Dystrybutor: MUTE / EMI MUSIC PL
 
‘Head First’ to najbardziej energetyczna płyta Goldfrapp w historii zespołu. To przypływ syntezatorowego optymizmu, euforii, fantazji i romantyzmu.
Piąty album duetu ‘Head First’ został skomponowany i wyprodukowany przez jego członków Alison Goldfrapp i Willa Gregory’ego. Zespół nagrywał płytę w 2009 roku, w Bath i Londynie. Pełen werwy i weny nowy singiel ‘Rocket’ to urzekająco przepiękna piosenka, która z całą pewnością podbije radiostacje na całym świecie.
Różnorodność, ambitny charakter i kierunek nowej płyty wyraźnie pokazują, że zespół Goldfrapp pozostaje pionierem trendów i ikoną współczesnej muzyki brytyjskiej. ‘Head First’ to kolejna płyta po cieszącym się uznaniem krytyków albumie ‘Seventh Tree’, po którym NME napisało o Goldfrapp: „dokonali czegoś pozornie niemożliwego: weszli jeszcze głębiej w baśniowy w świat fantazji”. Independent opisywał poprzednią płytę jako „wysublimowany, przebojowy pop”. ‘Head First’ to najnowsze dzieło zespołu w jego spójnie doskonałej dyskografii, poczynając od urzekających elektronicznych ballad z nominowanego do nagrody Mercury debiutu ‘Felt Mountain’, przez taneczno-burleskowy drugi album ‘Black Cherry’, aż po mieniącą się blaskiem lustrzanej kuli płytę ‘Supernature’ z 2005 roku, która sprzedała się na świecie w milionie egzemplarzy.